Kodėl vėdinimas svarbus ir namams, ir mūsų sveikatai?
Mūsų savijauta ir darbingumas tiesiogiai priklauso nuo aplinkos, kurioje esame, ir oro, kuriuo kvėpuojame, kokybės. Dėl šios priežasties tinkamas patalpų vėdinimas yra ypatingai svarbus faktorius, tiesiogiai susijęs su mūsų sveikata. Jei šiltuoju metų laiku daugiau laiko praleidžiame gryname ore, orams atvėsus ar darbo metu, būdami uždarose patalpose, privalome užtikrinti, kad oras patalpoje būtų grynas, švarus ir nuolatos cirkuliuojamas.
Netinkamas vėdinimas patalpoje – perteklinė drėgmė ir prasta savijauta
Vėdinimo svarba ypatingai išauga naujos statybos namuose. Taupant šildymo išlaidas, namai tampa vis sandaresni, todėl ir oro cirkuliacija juose gerokai sumažėja. Laikui bėgant nevėdinamose patalpose ima kauptis perteklinė drėgmė, dulkės, nešvarumai, susidaro pelėsis, daugėja anglies dvideginio. Be to, specialistai ne kartą yra kalbėję apie tai, kad oro kokybę keičia ir kenksmingas medžiagas išskiria ne tik žmogaus kūnas ar naminiai gyvūnai, bet ir įvairios apdailos medžiagos, buitinė technika, baldai. Nors patalpas galime vėdinti atidarę langus, o dulkes šalinti dulkių siurbliu, vis dėlto maksimalaus rezultato užtikrinti nepavyks, kadangi paprasto siurblio oro filtras nesulaiko pačių smulkiausių dulkių ir mikrobų, o protarpinis vėdinimas atidarius langus negali užtikrinti reikalingos oro cirkuliacijos.
Jei vėdinimas patalpoje yra netinkamas, žmogus ima justi nuolatinį nuovargį, mieguistumą, silpnumą, atsiranda galvos skausmai, galvos svaigimas, pykinimas. Gali atsirasti ir kvėpavimo takų problemų, alergija, sinusitas, astma. Tuo pačiu namuose ima rasoti langai, jaučiama drėgmė, namus ima pulti pelėsis. Kad išvengtumėte visų šių bėdų, būtina įsigyti patikimą vėdinimo įrangą. Mechaniškai cirkuliuojamas oras – tai garantija, kad jūsų namuose ar darbo aplinkoje vyraus sveikas mikroklimatas, patalpos bus efektyviai vėdinamos jų neatvėsinant (tai ypatingai aktualu šaltuoju metų laiku), namuose nesikaups pelėsis, o jūs jausitės energingi, sveiki ir žvalūs.
Mechaninio vėdinimo sistema
Apie vėdinimo sistemos įrangą rekomenduojama pradėti galvoti jau statinio projekto pradžioje, kadangi vėliau gali atsirasti sunkiai sprendžiamų ir brangiai kainuojančių sunkumų, pvz., neretai paaiškėja, kad namuose pritrūksta lubų aukščio, todėl sudėtinga paslėpti vamzdynus. Jei tik įmanoma, vėdinimo sistemos projektus pradėkite ruošti dar prieš statybas, kad būtų atlikti visi reikalingi skaičiavimai, įvertinti oro apytakos reikalavimai, taip pat – uždarų patalpų tūris ir erdvės, kurioje stovės namas, oro užterštumo lygis.
Mechaninio vėdinimo metu šviežias oras iš lauko tiekiamas į patalpų vidų, o užterštas patalpų oras šalinamas į aplinką, vykdant nuolatinę oro cirkuliaciją. Siekiant užtikrinti maksimalų komfortą, oras, paimamas iš lauko, yra sušildomas ar atvėsinamas iki pageidaujamos temperatūros, be to, šis oras yra filtruojamas, pašalinant visus nešvarumus. Nepriklausomai nuo metų laiko ir oro sąlygų, namuose bus nuolatos tiekiamas švarus oras, patalpos bus apsaugotos nuo pelėsio ir drėgmės, nemalonių kvapų, dūmų, mikrobų ir dulkių.