Vizitinės kortelės ir šiandieninė jų svarba
Kiekvienas žinome kas yra vizitinė kortelė, ko gero esame jų matę įvairiausių spalvų ir skirtingų paslaugų kontekste. Pakalbėkime apie tai, kokia iš tiesų svarbi yra ši, atrodytų, ne itin reikšminga smulkmena.
Vizitinių kortelių gamyba prasidėjo septyniolikto amžiaus Prancūzijoje. Jei tiksliau – dvare, kuris priklausė karaliui Liudvikui Keturioliktajam. Šiame dvare, istorikų žiniomis, atsirado ir sąvoka „etiketas“. Iš šio dvaro vizitinės kortelės, tiksliau poreikis jas turėti paplito po Europos ir Amerikos aukštuomenę – tai tapo svarbiu vyrišku atributu. Kortelės nebuvo tokios, kokias turime dabar, pirmiausiai – dydžiu. Tuomet jos prilygo dabartinei kortai. Tuo metu ant vizitinės kortelės buvo rašomi įvairūs duomenys (skolininko įpareigojimai ir kt.). Vėliau kortelių paskirtis keitėsi – jos tapo sveikinimo kortelėmis, aukštuomenėje tai buvo priemonė parodyti savo turtus ir titulus (tai buvo piešiama ant kortelės). Kadangi tų laikų didikų didžioji dauguma rašyti nemokėjo, tekdavo piešti ir tai daryti reikėjo smulkmeniškai, kadangi piešiniai atstojo žodžius ir buvo labai iškalbingi.
Mūsų laikais vizitinių kortelių gamyba yra masinė, paplitusi visame pasaulyje ir labai paklausi. Taip pat kardinaliai pasikeitė ir funkcijos, kurias atlieka vizitinė kortelė. Nedidelę, stačiakampio formos kortelę dažnai gauname apsilankę autoservise, kirpykloje, ar kitur. Tai – verslo plėtros ir reklamos įrankis, išmaniai reprezentuojantis Jus, ar Jūsų vykdomą veiklą, o jei tokia veikla ar prekinis ženklas jau pakankamai žinomi, kortelėje būna nurodomi tik kontaktiniai duomenys susisiekimui, ar atvykimui. Vizitinės kortelės turi keletą pagrindinių tipų: asmeninės (pateikiama informacija apie konkretų asmenį neformaliems susitikimams), verslui (naudojamos plėsti verslo ryšius, klientų ratą, nurodoma ne asmeninė, o verslo informacija, orientuota išskirtinai į verslo vykdymą, bendradarbiavimą ir plėtrą) ir korporatyvinės (pristatančios įmonę). Jei kortelės naudojamos verslo poreikiams, labai svarbu jas gaminti ant kokybiško, ilgai tarnaujančio popieriaus. Tokia kortelė greit nenusidėvės ir ilgai teiks naudą jos turėtojui neprarasdamos estetinės išvaizdos. Kiekvienas asmuo vizitines korteles gali susimaketuoti pagal savo poreikius, išdėlioti tekstą norima tvarka, o taip pat gali kreiptis į specialistus, kad kortelė jam būtų sumaketuota profesionaliai.