3 patarimai, galintys padėti sumažinti išlaidas maisto produktams
Augant žmogaus pajamoms, natūraliai didėja ir poreikiai, tad net ir tais atvejais, kai nesame priversti skaičiuoti paskutinių centų iki sekančio atlyginimo, noras sutaupyti atrodo savaime suprantamas. Vienas iš „taikinių“ siekiant šio tikslo – maisto produktai. Juk šie dažnu atveju atsiriekia didžiausią mūsų kasmėnesinių išlaidų dalį. Jei kelionių, rūbų, užkandžiavimo greito maisto įstaigose (gal tai, jog karantinas laikinai atėmė tokią galimybę, nėra jau taip blogai?) bei kitų nebūtinų išlaidų galima išvengti, tai maisto produktai – sritis, kurios atžvilgiu taupymas – iš tiesų nemažus iššūkius keliantis uždavinys.
Ieškant atsakymų į klausimą, kaip sutaupyti maisto produktams, prirašyta daug straipsnių, pilna diskusijų socialinėje erdvėje, o ir knygų ar šią temą analizuojančių teorijų, tikėtina, sukurta. Deja, nuvilsime – universalaus recepto, efektyviai minimalizuojančio išlaidas maisto produktams per rekordiškai trumpą laiką, nėra. Tai, kas vieno šeimos ūkio atveju pasirodė tiesiog stebuklinga priemonė, jūsų atveju gali visiškai neveikti ar net sukelti priešingą efektą. Taip, sunku patikėti, tačiau bandymai sutaupyti kartais išlaidas gali net padidinti. Visgi išskyrėme kelis patarimus, kuriuos, ieškodami efektyviausio taupymo būdo jūsų atveju, rekomenduojame pabandyti.
Maisto pirkimas internetu. Apsipirkdami internetinėje parduotuvėje, ne tik sutaupysite daug laiko, bet ir sumažinsite spontaniškų pirkinių, iš serijos „nuėjau pieno, grįžau su kilogramu saldainių“, riziką. Užsukite į Eastanbul.lt: galbūt ši internetinė parduotuvė taps jūsų reguliarių pirkinių partneriu?
Maisto pirkimas per akcijas. Pirkti greitai gendančius produktus su besibaigiančiu galiojimu dažnai nepasiteisina, tačiau „užsipirkti“ ilgo vartojimo produktų, pavyzdžiui, kruopų, aliejaus ir kita – iš tiesų racionalus sprendimas. Aišku, jei tik turite kur sandėliuoti. Taip pat, ruošiantis didesniam apsipirkimui, dažnai pravartu „nuskenuoti“ įvairių prekybos tinklų nuolaidų katalogus. Galbūt tai, kas jums būtent aktualu, kažkur siūloma už itin patrauklią kainą.
Meniu sudarymas. Kai konkrečiai žinoma, kas ketinama gaminti, sumažėja riziką, praleidus krūvą pinigų, susidurti su situaciją, kai vis tiek nėra ko valgyti. Aišku, toks būdas reikalauja skirti laiko meniu paruošimui bei konkretaus pirkinių sąrašo sudarymui. Tačiau, jei galima ženkliai sutaupyti, kodėl nepabandžius, ar ne?