Pamąstymai: geras laikrodis – tai…
Noras turėti gerą laikrodį yra puikiai suprantamas. Juk tai estetika. Tai puošnumas. Tai punktualumas. O keliolikos gamintojų modeliai pateikti internetinėje parduotuvėje Chronos.lt.
Pažvelkite į antraštę. Joje – nebaigta mintis: geras laikrodis – tai… Tikriausiai akivaizdu, kad tolesnėse eilutėse bus bandoma atsakyti į klausimą, koks gi laikrodis būtų geras. Arba bent jau pabandykime pasamprotauti, net jei tie samprotavimai ir nenuvestų prie konkretaus atsakymo.
Geras = patinkantis. Objektyviai galima vertinti įvairius aspektus. Bet galima ir subjektyviai. Tai vadinamasis skonio reikalas. Jeigu jūsų draugui laikrodis patiko, o jums ne, tai ir nepirksite. O jei yra „kabliukų“, bet patinka? Tada apgalvosite ir nuspręsite, ar verta rinktis, ar neverta.
Trumpai ir aiškiai? Be užuolankų ir išvedžiojimų? Be dviprasmybių? Tuomet štai taip: geras = patinkantis.
Geras = tikslus. Iš pirmo žvilgsnio sąsaja, kad geras = tikslus, atrodo logiška. Tačiau esama šiokio tokio paradokso. Pigesni paprastai būna kvarciniai laikrodžiai, o brangesni – mechaniniai. Ir pastarieji… ne tokie tikslūs kaip kvarciniai. Kita vertus, jei palygintume šiuolaikinius laiką rodančius prietaisus su visiškai archajiškais (pavyzdžiui, saulės laikrodžiu), galėtume teigti, kad visi šiandien siūlomi produktai yra tikslūs.
Geras = brangus. Ech, kaip subjektyvu! Tik pažiūrėkite:
- Brangu ir pigu – sąvokos, priklausančios ir nuo piniginės turinio, ir nuo požiūrio, ir nuo planuojamos išleisti sumos.
- Nevienodai suprantama, kokie laikrodžiai pigūs, o kokie brangūs.
- Brangesnis už ankstesnį nebūtinai reiškia brangus.
- Yra nemažai pavyzdžių, kai nedidelių kainų kategorijai priklausantis daiktas kuo puikiausiai veikia ilgus metus.
- Užtat pats pigiausias (kelių eurų vertės) produktas greičiausiai nusileis gaminiui, kainuojančiam kelias dešimtis eurų. Tokiuose kainos rėžiuose skirtumas gali būti milžiniškas.
Geras = patogus. Jei stilių vertinate nepamiršdami patogumo kriterijaus, tuomet su šiuo punktu neabejotinai sutiksite. Renkantis verta pagalvoti, ar laikrodis nebus per didelis, ar nebus per sunkus. O apskritai kalbant apie komfortą minėtinos apyrankių medžiagos. Ir karaliauja čia metalinės apyrankės, kurios nesuprakaituoja.
Geras = ilgaamžis. Dažniausiai svarbu, kad pirkinys nebūtų vienadienis. Kai renkatės žinomo gamintojo produktą, šis lūkestis sustiprėja. Puiku, kad tikrai yra variantų, sukurtų veikti ilgai. Tokį produktą norisi vadinti geru.
Ir vėl apie patikimą. Straipsnį pabaigsime tuo, kas pradėta (apie patinkančius aksesuarus). Šitai įvertinama segint aksesuarą savaitę, mėnesį, metus… Atsiranda naujų minčių, kodėl „Orient“, „Edox“ ar kito gamintojo produktas toks puikus. Panašiai kalbėtina ir apie automobilius: įsigyjate patinkantį, važinėjate ir suvokiate, kad randate dar daugiau privalumų nei anksčiau. Dargi taip kalbėtina apie naujai pastatytą namą. Ir apie tikslingai pasirinktą profesiją… Ir apie daug kitų dalykų.
Jei svarstote, kur rasti gerą laikrodį, tikslingu pasirinkimu gali tapti Chronos.lt. Visuomet įdomu pasižiūrėti, kokius šedevrus yra sukūrę Šveicarijos, Vokietijos, Japonijos ir kitų šalių gamintojai. Dar įdomiau, kad tie šedevrai siūlomi Lietuvos pirkėjams.