Ar kremavimas tampa nauja tendencija?


Kategorijos:

Temos:

Dar prieš keletą metų nemaža dalis į tokį variantą žiūrėjo pakankamai atsargiai, nors ir tuomet skeptiškų nuomonių jau nebuvo daug. Tačiau paskutiniu metu vis dažniau galime išgirsti, jog mirusiojo palaikai yra deginami, o ne laidojami įprastai. Kas dar taip pat išlieka pakankamai populiaru. Ir tokia tendencija bei populiarėjantis deginimas nėra atsitiktiniai. Kadangi tai gali būti netgi paprastesnis procesas bei lengvesnis laidojimas, kadangi tą galima daryti ir jau užpildytuose kapuose. Be to, istoriškai tai tikrai nėra naujiena, kadangi taip buvo daroma jau ne vieną tūkstantmetį atgal. Todėl tikrai tikėtina, kad ateityje tai taps dar populiariau.

Ar verta dėl kažko nerimauti?

Savaime suprantama, jog artimojo netektis yra labai sunkus gyvenimo etapas. Tuomet susiduriama su daugybe abejonių bei dvejonių. Tačiau visuomet galima pasitarti tiek su kitais artimaisiais, tiek ir su šioje srityje dirbančiais specialistais. Ir taip atrasti tinkamiausią sprendimą bus žymiai paprasčiau. Ne išimtis būtų ir kremavimas, kuris dažnai kelia abejonių. Ypač, jeigu mirusysis nebuvo išreiškęs aiškios pozicijos šiuo klausimu. Bet nerimauti nereikėtų, kadangi tai niekaip neprieštarauja praktiškai jokiai religijai. Kas dažnai būna tarp klausimų. Taip pat nereikėtų jaudintis ir dėl kainos, kadangi ji tikrai nebus didesnė nei įprastas laidojimas. O dažnu atveju toks variantas atsieis netgi pigiau.

Ar sudėtingas visas procesas?

Taip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tačiau iš tikrųjų viskas paprasčiau, negu galima būtų įsivaizduoti. Kadangi kremavimas nesukelia jokių papildomų rūpesčių ir netgi priešingai – gali viską palengvinti. Praktiškai visais su tuo susijusiais niuansais pasirūpins šioje srityje dirbantys specialistai. Netgi nėra būtina vykti į kremavimo vietą. O po to jau galima organizuoti įprastas laidotuves, tik vietoj karsto bus urna, kas dar netgi paprasčiau ir nereikalauja specialaus transporto iki kapinių. Taigi, nėra praktiškai nė vieno dalyko, dėl kurio mirusiojo palaikų deginimas būtų sudėtingas arba sukeltų kažkokių papildomų rūpesčių. Tad tikrai nevertėtų dėl to jaudintis pasirinkus šį laidojimo būdą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: