Druska filtrams: kokia nauda?


Kategorijos:

Temos:

Galime džiaugtis, jog daugelio mūsų namus pasiekia geras ir tinkamas naudoti bei vartoti vanduo. Visgi, ne visų namus pasiekia visas gerąsias savybes turintis vanduo. Tokiu atveju į pagalbą „ateina“ druska filtrams, kurios yra įvairių rūšių ir su skirtingomis funkcijomis. Papasakosime, kokia būna druska filtrams ir kokia jos paskirtis.

Dažniausia problema, su kuria susiduriama yra kietas vanduo. Jis turi daug mineralų, kurie susiformuoja, kai vanduo sunkiasi per klinties nuosėdas ir kreidą, kuri yra prisotinta kalciu ir magniu. Toks vanduo daro ypač daug žalos visai butinei technikai ir trumpina jos tarnavimo laiką. Būtent todėl yra speciali druska, kuri padeda kontroliuoti vandens kietumą, siekiant apsaugoti katilus ar kitus elektroninius prietaisus, sąveikaujančius su vandeniu. Taip pat dėl kieto vandens formuojasi ir kalkių nuosėdos arbatinukuose.

Norint išvengti kieto vandens sukeliamų problemų, vanduo yra minkštinamas. Nukalkinti vandenį padeda vandens filtrai – juose vandenyje ištirpusios „kietosios“ druskos yra pakeičiamos „minkštomis“ druskomis, kurios nesuformuoja kietų nuosėdų. Tam naudojama speciali druska filtrams. Dažniausiai tai yra NaCl (natrio chlorido) druskos granulės. Priklausomai nuo filtro dedamas skirtingas druskos kieks, tačiau dažniausiai viename filtre per metus sunaudojama maždaug 70 kilogramų druskos.

Druska filtrams yra trijų tipų: granulės, kristalai arba Himalajų druska. Druskos granulės yra bene pati brangiausia, tačiau ir tuo pačiu gryniausia druskų rūšis. Svarbu prisiminti, kad kuo didesnis yra druskos grynumas, tuo mažiau ji tirpi vandeniui, tad yra ir mažesnis medžiagos virsmas į minkštą ar drėgną masę. Kartais yra pasirenkama naudoti ir akmens druską. Nors jos forma primena akmenėlius ir ji yra labiau ekonomiška, jos nepatariama naudoti, kai vandenyje yra daug kalcio, kadangi tai gali sukelti galvos skausmą. Taip pat ir su Himalajų druska. Ją reikėtų naudoti tik tuomet, kai jums, atsižvelgus į situaciją, tai pataria specialistas.

Kadangi yra ne vieno tipo druska filtrams ir galite rinktis iš kelių skirtingų variantų, norint išsirinkti geriausią, labai svarbu pasidomėti ir pasikonsultuoti su specialistais bei šios srities žinovais. Jie padės išsirinkti tinkamiausią ir reikalingiausią druską. Taip pat, labai svarbu pasirinkti sertifikuotą įmonę, kuri teikia aukščiausios kokybės druską, kuri bus kokybišką ir už atitinkamą kainą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: