Tai, ką įdomu žinoti apie vestuvinius žiedus
Kai sprendžiate, kokius vestuvinius žiedus jūs ir jūsų mylimasis norėsite mūvėti kaip savo neblėstančios meilės vienas kitam simbolį, jums gali būti įdomu sužinoti, kaip atsirado ši praktika ir kokia yra tikroji vestuvinių žiedų (https://vestuviniaiziedai.lt/vestuviniai-ziedai/klasikiniai-vestuviniai-ziedai) reikšmė.
Žinoma, žiedas yra apskritimas, o apskritimas simbolizuoja begalybę, susitarimą, harmoniją, atgimimą ir visatą. Senovėje žiedai buvo siejami su Saule ir Mėnuliu. Buvo tikima, kad žiedas saugo ir yra stebuklingas sargas, kuris savo tęstinumu atbaido visą negatyvumą. Žiedai buvo laikomi magiškais ir (arba) šventais. Žiedus nešiojo net dievai ir deivės, pavyzdžiui, babiloniečių mitologijoje pasakojama apie Šamašo ir Marduko žiedus. Žiedai visada buvo siejami su magija, zodiaku ir kt. Net ir šiandien tikima, kad vestuvinis žiedas turi tam tikrą galią, kurią galima pastebėti, kai kunigas ar dvasininkas palaimina vestuvinius žiedus prieš porai jais apsikeičiant. Ši praktika simbolizuoja apsaugines galias jų santuokai ir būsimai sąjungai.
Dabar jums turbūt kyla klausimas, kodėl didžiojoje pasaulio dalyje vestuvinis žiedas nešiojamas ant kairės rankos bevardžio piršto (beje, kaip žinia, Lietuvoje jis mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto)? Na, tai taip pat siekia senovės laikus ir vėlgi – magiją. Gilindamiesi į vestuvinio žiedo istoriją ir priežastį, dėl kurios jis dedamas ant bevardžio piršto, nustebsite dėl anuomet populiariu buvusio įsitikinimo. Štai keletas istorinių faktų, susijusių žiedui mūvėti skirtu pirštu.
Senovėje bevardžiu pirštu buvo tepami augaliniai vaistai, nes vaisto veiksmingumas būdavo stipresnis. Taip pat buvo tikima, kad vena, esanti bevardžiame piršte, eina tiesiai į širdį. Kad ir kur ieškotumėte, istoriniai šaltiniai rodo, kad bevardis pirštas visada buvo naudojamas kaip meilės, ištikimybės, patikimumo ir lojalumo simbolis.
Turėdami tai omenyje, žinote, koks svarbus per visą istoriją buvo vestuvinis žiedas. Trumpiau tariant, tai yra ne tik žiedas, tačiau taip pat ir labai svarbus poros pažadas bei sąjunga. Taigi, dabar atėjo laikas išsirinkti amžinus vestuvinius žiedus, kurie ne tik simbolizuotų jūsų meilę ir atsidavimą vienas kitam, bet ir atlaikytų laiką bei išliktų amžinai, kaip ir jūsų meilė vienas kitam.
Pradėję ieškoti internete ir savo mėgstamose juvelyrinių prekių parduotuvėse rasite daugybę išskirtinių vestuvinių žiedų. Tačiau pradžioje turite nustatyti savo biudžetą. Tokiu būdu jums turėtų būti lengviau vykdyti ir vestuvinių žiedų paieškas. Toliau turėsite nuspręsti, iš kokių tauriųjų metalų norėtumėte, kad žiedai būtų pagaminti. Vestuviniai žiedai kuriami iš geltonojo aukso, baltojo aukso, sidabro, platinos ir titano. Geltonasis auksas vis dar yra viena populiariausių sužadėtuvių žiedams ir vestuviniams žiedams tauriųjų metalų – paprastai jis būna 10, 14 arba 18 karatų. Baltasis auksas tampa yra pakankamai populairus, nes jis paprastai atrodo šiek tiek šiuolaikiškiau ir stilingiau. Platina yra vienas iš kiečiausių metalų, iš kurių gaminami sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai. Daugelis žmonių dabar renkasi šią medžiagą dėl jos patvarumo ir minties, kad ji, kaip ir jų santuoka, atlaikys laiką.
Galite išgirsti, kad turėtumėte rinktis vestuvinį žiedą, kuris derėtų prie daugumos jūsų drabužių, tačiau į tokius teiginius nereikėtų žvelgti pernelyg rimtai. Vestuvinis žiedas nėra tik bižuterija, kuri turi derėti prie jūsų aprangos. Jūsų vestuvinis žiedas turėtų būti toks, kurį norėtumėte nešioti kasdien visą likusį gyvenimą. Jei ieškote vestuvinio žiedo, kuris derėtų prie jūsų drabužių, iš tikrųjų ieškote tik papuošalo pirštui, o ne amžinos meilės simbolio.
Dabar jau žinote, kokio tauriojo metalo žiedą norėtumėte nešioti, tačiau dabar laukia sunkiausia dalis. Dabar turite pasirinkti stilių. Pirmiausia turite nuspręsti, ar abu norite dėvėti derančius žiedus, ar jums labiau patinka individualus stilius. Kai tai nuspręsite, pagalvokite, ar norėsite, jog žieduose būtų brangakmenių. Jei taip, tuomet labai atidžiai įvertinkite jums prieinamus pasirinkimus ir priimkite galutinį sprendimą.