Alpakos: vertinamos tiek dėl grožio, tiek dėl vilnos kokybės


Kategorijos:

Temos:

alpakų vilna

Alpakos yra Pietų Amerikoje auginami kupranugarių šeimos žinduoliai, kurie vis populiaresni tampa ir mūsų šalyje. Lietuvoje šie nuostabūs gyvūnai vis dar labiausiai vertinami dėl savo mielos išvaizdos ir palankaus terapinio poveikio, kuris pasiekiamas bendraujant su jais. Ne vienas mūsų šalyje esantis alpakų ūkis siūlo poros valandų bendravimo su alpakomis seansus, kurie leidžia prisiliesti prie gamtos, pailsėti nuo skubėjimo, susidoroti su užklupusiu stresu ar tiesiog pailsėti po kasdieninių darbų.

Tačiau reikia nepamiršti, jog alpakos vis paklausesnės tampa ir dėl savo unikalios vilnos. Jų  vilna yra vis labiau populiarėjantis pluoštas, iš kurio gaminami ne tik drabužiai tiek vaikams, tiek suaugusiems, bet ir įvairūs aksesuarai bei namų interjero detalės.

Alpakos nesunkiai gali atlaikyti temperatūros svyravimus nuo pliusinės 30 laipsnių temperatūros iki minusinės 20-ies laipsnių temperatūros per parą. Tai tikrai yra  unikali savybė, kuri puikiai paaiškina alpakų vilnos partvarumą, nepriekaištinką kokybę ir visuomet puikią išvaizdą.

Paklausiausias alpakų vilnos gaminys – mezgimo siūlai. Susidomėjus jais, dažniausiai teks išgirsti Huacaya ir Suri pavadinimus. Mezgimo siūlams dažniausiai naudojamos Huacaya alpakų vilna. Suri alpakų vilną prekyboje rasite  gerokai rečiau. Ji, galima sakyti,  priskiriama atskirai mezgimo siūlų rūšiai. Nenustebkite, jog ji dažnai būna šiek tiek brangesnė. Bet kokiu atveju tiek megzti iš alpakų vilnų, tiek nešioti jų gaminius yra išties smagu: ir švelnu, ir šilta, ir dailu.

Labai dažnu atveju ant siūlų kamuoliuką rasite užrašus baby alpaca ar alpakos jauniklių vilna.  Baby alpaca yra viena iš vilnos plonumo kategorijų. Kokia yra pati ploniausia? Tai – royal baby. Todėl,  ieškodami pačių ploniausių siūlų, būtinai atkreipkite dėmesį į tokius pavadinimus. Nebijokite suklysti, nes tokius aspektus visuomet galite aptarti su prekybos vietoje dirbančiais specialistais ar internetinių parduotuvių administratoriais. Patirties patikrinti, vadinasi,   naudingi patarimai padės išsirinkti tinkamiausią ir norimą alpakų vilną. Mes, tuo tarpu, išvardinsime privalumus, kuriuos pateikia tiek alpakų vilnos siūlų gamintojai, tiek juos naudojantys jų klientai:

  • Alpakos vilna gerokai šiltesnė nei avies vilna. Be to, ji nekanda, ko nepasakytum apie pastarąjį pluoštą.
  • Yra gerokai minkštesnė už medvilnę.
  • Turi patebimai antialerginių savybių. Tai labai svarbu, jeigu alpakos vilnos drabužius dėvi vaikai. Jie,  kaip taisyklė,  vaikystėje dažnai būna linkę į alerginius susirgimus.
  • Įrodyta,  jog yra tvirtesnė už moherą. Tai byloja apie alpakos vilnos patvarumą.
  • Žymiai stipresnė ir stipresnė už vilną, tačiau, tuo pačiu yra lengvesnė.
  • Atrodo prabangiau už kašmyrą.
  • Turi šilkui būdingą spindesį.
  • Skirtingai nuo daugelio termo audinių, leidžia kvėpuoti odai.
  • Nesipūkuoja ir nepalieka gumuliukų po plovimo ir ilgesnio dėvėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: