Darbo kambario baldus renkamės ne tik dėl grožio


Kategorijos:

Temos:

biuras

Galima pasakyti dvejopai. Biuro baldus renkamės ne dėl grožio arba ne tik dėl grožio. Žodelis „tik“ leidžia suprasti, kad baldai gali būti ir gražūs, ir praktiški.

Pirmiausia apžvelkime, kokia yra darbo vietos samprata ir kokie lūkesčiai žmonių, ketinančių įsirengti darbo kamabrį namuose.

Tokio kambario įsirengimas priklauso nuo veiklos srities ir apskritai nuo įvairių norų bei poreikių. Pasitelkime kelis laisvai samdomų darbuotojų pavyzdžius.

Grafikos dizaineris(-ė). Tikėtina, kad tokiam asmeniui reikės gana didelio stalo. Lygiai taip pat tikėtina, kad ant to stalo bus ne vienas kompiuteris. Galbūt naudojamas nešiojamasis kompiuteris, o šalia jo – kur kas didesnis monitorius.

Literatūrologas(-ė). Šiuo atveju stalas taip pat reikalingas, tačiau turbūt daugiausia dėmesio bus skiriama lentynoms. Nes svarbu tvarkingai ir patogiai susidėti įvairiausias knygas – tiek grožines, tiek mokslines. Todėl kambarys veikiausiai taps pusiau biblioteka.

Siuvėjas(-a). O štai šioje situacijoje erdvė gerokai skiriasi. Neapsieinama be stalo, lentynų ir t. t., bet atsiranda ir dar vieno daikto – siuvimo mašinos – poreikis. Vadinasi, reikia pasistengti norint, kad patalpos suplanavimas atitiktų lūkesčius.

Tikslinga baldų paieška

Vienas pagrindinių klausimų skamba labai paprastai, bet yra ypač aktualus: kur įsigyti gerus baldus? Paskirti visą dieną, važinėti po parduotuves viliantis, kad gal pavyks ką nors rasti? Kitaip sakant, tarsi dalyvauti loterijoje? Nebūtinai, galima ir kitaip.

O tas kitas variantas yra apsipirkimas internetu. Dar tiksliau – https://www.baldusale.lt/biuras. Kadangi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiamas platus įvairių baldų asortimentas (ne tik biuro), pasirinksite kokiai tik norite patalpai. Bet, žinoma, ir darbo kambariui netrūksta variantų.

Paieška tikslinga. Pavyzdys: reikia žurnalinio staliuko. Tuomet internetinėje parduotuvėje paspaudžiate vieną meniu elementą ir įeinate į žurnalinių staliukų kategoriją. O rikiuoti prekes galite… kaip tik norite! Pigiausios viršuje, brangiausios viršuje… Pagal abėcėlę… Pagal nuolaidą… Pirmiausia rodyti esančias sandėlyje… Pradžioje rodyti naujausias prekes… T. y. viskas pagal prioritetus.

Komplektai

Vertas dėmesio pirkinys – komplektas. Vieno komplekto pavyzdys: lentynos, spintelė, naktinis staliukas, stalas. Kodėl šitaip gali labai apsimokėti? Todėl, kad:

Gaunate tobulai suderintus baldus. Ir kambarį apstatyti pasidaro gerokai lengviau.

Nepermokate. Sutaupote labiau, nei pirkdami viską atskirai.

Išvengiate papildomų transportavimo rūpesčių ir pan. Įsigyjant per kelis kartus, tektų ne vieną kartą derinti šiuos reikalus.

Derėtų papildyti vieną iš minėtų punktų – apie sutaupymą. Sutaupyti įmanoma. Ir gana lengvai. Tereikia pasižvalgyti po naldusale.lt pasiūlymus.

Tiesa, vertėtų priminti, jog biuro baldus renkamės tam, kad būtų patogu dirbti, kad nereikėtų galvoti: „Ech, vėl pirmadienis, vėl prie to klibančio stalo, vėl ant tos nugarą alinančios kėdės.“ Gamintojai siekia sukurti tai, kas būtų komfortiška ir kartu džiugintų estetiškai, o pardavėjai pasirūpina tai pateikti fizinėse ar internetinėse parduotuvėse.

Labai malonu, kai tam tikras daiktas (nesvarbu, ar stalas, ar lentyna, ar koks kitas) yra ergonomiškas, nekyla problemų juo naudojantis. Ir dar maloniau, kai tai suderinama su estetine puse.

Kodėl išvis ši tema svarbi? Iš tikro net nereikia klausti, nes tai aiškiau nei aišku. Paimkime standartines 8 valandas per dieną. Tai skaičius, parodantis, kad į erdvę, kurioje vykdoma veikla, tiesiog negalima numoti ranka. Antraip nei norėsis dirbti, nei bus produktyvu. O tuomet tos 8 valandos virsta tokiais dalykais kaip „kada gi tie pietūs“ ar „dar kaip nors, jau tuoj pavakarys“.

Tad nėra ko abejoti – kai biuras ar darbo kambarys apstatytas apgalvotai, kai viskas dailu ir ergonomiška, tai užduotys vyksta kur kas sklandžiau. Ir produktyvumas tuomet realus, o ne tik trokštamas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: