Darbo skelbimas. Į ką atsižvelgti, kad darbuotojų paieška būtų sėkminga?


Kategorijos:

Temos:

Paprastai darbuotojų paieška pradedama darbo skelbimo sudarymu, o po to – jo talpinimu. Visuomet tikimasi, kad į darbo skelbimą atsilieps ne vienas ir ne du tinkami kandidatai, iš kurių  atrankos būdu bus išrenkamas tinkamiausias. Deja, taip būna ne visuomet. Kartais sulaukiama per mažo susidomėjimo darbo pasiūlymu ir darbuotojų paieška tampa išties sudėtinga. Žinoma, tai gali įtakoti ir kitos priežastys, tačiau tam reikšmės turi ir darbo skelbimas. Į ką gi verta atsižvelgti jį sudarant, kad jis pritrauktų tinkamus darbuotojus?

  • Skelbime pateikiama informacija

Sudarant darbo skelbimą labai svarbu, kad jis būtų informatyvus ir tikslus. Perskaičius tokį skelbimą turi nelikti praktiškai jokių klausimų. Čia turi būti paminėti reikalavimai kandidatams, darbo užmokestis, darbo vieta, darbo laikas ir kitos su darbu susijusios aplinkybės.

  • Privalumai ir pritraukimo priemonės

Žinoma, darbo skelbime aktualiausia yra pagrindinė informacija. Tačiau tai nereiškia, kad darbo skelbime negalima panaudoti gerų darbuotojų pritraukimo priemonių. Skelbime galima paminėti tokius privalumus kaip atlyginimo priedai už gerus darbo rezultatus, darbuotojų motyvacijos programos, suteikiamas įmonės automobilis ir pan. Taip pat galite panaudoti tokias gudrybes kaip išskirtinis skelbimo dizainas ar akį traukianti grafika. Informatyvus ir vizualiai patrauklus darbo skelbimas sulauks daugiau susidomėjimo ir padidins tikimybę, kad darbuotojų paieška bus sėkminga.

  • Tinkamos interneto svetainės

Paruoštas darbo skelbimas talpinamas interneto svetainėse. Pirmiausia, svarbu pasirinkti tas svetainės, kurių specifika yra darbuotojų paieška ir darbo pasiūlymai. Priešingu atveju, patalpinus skelbimą bendro pobūdžio skelbimų svetainėje, susidomėjimo ir tinkamų kandidatų galite sulaukti kur kas mažiau. Taip pat atsižvelkite  į tai, kokios darbo srities skelbimai vyrauja interneto svetainėje. Jei svetainė orientuota į nekvalifikuotų darbuotojų paiešką, aukštos kvalifikacijos  darbuotojų paieška tokioje interneto svetainėje vargu ar bus sėkminga.

Vadovaudamiesi šiais patarimais ir patalpinę gerą darbo skelbimą neabejotinai sulauksite pakankamai tinkamų kandidatų. Tuomet beliks tik suorganizuoti atranką ir priimti į darbą patį geriausią savo srities specialistą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: