Generalinė ranga – kokybiškų statybos darbų garantas


Kategorijos:

,

Temos:

Nepabaigti darbai, brokuotas rezultatas, neplanuotos papildomos išlaidos – įprastas dalykas statybos darbų pasaulyje. Tačiau to galima išvengti. Todėl derėtų negailėti laiko profesionalių statybos darbų atlikėjų paieškai, kurie suteiks visas garantijas. Vienas svarbiausių garantų – generalinė ranga.

Labai dažnai ūkio būdu individualius namus statantys žmonės galvoja, jog pakanka turėti statybą leidžiantį dokumentą, darbus atlikti pagal projektą ir pateikti deklaraciją apie darbų užbaigimą. Jeigu nebijote, jog nekokybiškai atlikto darbo pasekmes teks šalinti patiems, tuomet gal ir pakanka. Priešingu atveju, prieš pradėdami statybos darbus, turite pasirūpinti sutartimi, kuri pasirašoma tarp darbų užsakovo ir darbus atliekančios įmonės. Šioje sutartyje yra numatomi visi atlikti reikalingi darbai, taip pat rangovo įsipareigojimai.

Kalbant apie generalinės rangos svarbą, primygtinai rekomenduojama bet kokį statybos projektą patikėti rangovui. Daugelis statybos įmonių klientų  statybų rango būdu vengia dėl menamai didelių kaštų. Tai labai klaidinga nuomonė. Rangovas paprastai  į darbų kainą paprastai įskaičiuoja ir civilinės atsakomybės draudimo kainą, ir savo numanomą pelną. Be to, tikrai išvengsite dirbtinai sukurtų nenumatytų išlaidų, nes visa statybos eiga yra fiksuojama statybos darbų žurnale. Šis dokumentas yra išties naudingas statybų užsakovui. Statybos darbų žurnale detaliai surašomi visi atlikti veiksmai nuo pat pradžios iki pabaigos. Jeigu vis dėlto galiausiai išaiškėja darbų defektai ar įvyksta nelaimė darbo eigoje, šie įrašai bus labai reikšmingi. Turėdami tokius rašytinius įrodymus be vargo pareikalausite rangovo ir projekto vykdytojo atsakomybės.

Ką reikia žinoti prieš pasirašant rangos sutartį? Pirmiausia, įsitikinkite, kad rangovas pateikia galiojančius darbo pažymėjimus ir reikalingus dokumentus. Būtų puiku, kad rangos sutartis būtų kiek įmanoma konkretesnė. Todėl sutartyje reiktų numatyti ne tik darbus, bet ir atlikimo terminus, naudojamų medžiagų kiekį ir paskirtį bei daugelį kitų konkrečioje situacijoje svarbių aspektų.

Turėtumėte žinoti, jog sudarius sutartį ir atlikus meistrams darbus nekokybiškai, galite reikalauti  darbus ištaisyti be papildomų mokesčių arba sumažinti darbų atlikimo kainą. Nesusitarus su rangovu, galite ginti savo teises valstybinėse institucijose. Tokius ginčus įprastai nagrinėja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Visgi, praktika rodo, jog šiandieninės statybos įmonės vertina savo klientus ir, pasirašius rangos sutartį, minėtų problemų  iškyla labai minimaliai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: