Ką reikėtų žinoti apie bituminę dangą stogams?


Kategorijos:

Temos:

Ne visi iš mūsų gali pasigirti žiniomis apie namo statybą ar remontą. Tačiau prireikus įrengti savo būstą arba atlikti remontą namuose, kiekviena detalė ir kiekviena smulkmena tampa svarbi. Net jei nusprendėte samdyti meistrus, reikėtų pasirūpinti viso proceso kontrole ir gebėti įvertinti jų darbą. Viena dažniausiai renovuojamų namo dalių – stogas, o bene populiariausia priemonė jam dengti arba renovuoti – bituminė danga stogams.

Bituminė danga stogams – kas tai?

Bituminė danga stogams skirta tam, kad galėtų būti klijuojama ant paruošto pagrindo. Ji yra atspari vandeniui ir drėgmei, todėl dažnai žmonės ją vadina hidroizoliacine danga. Dažniausiai ši priemonė naudojama ant plokščių daugiaaukščių ar kitų pastatų stogų, ji gali puikiai padėti ir dengiant gyvenamųjų namų stogus, drauge su tokiomis medžiagomis kaip čerpės, šiferis, bituminės čerpelės ir t. t.

Bituminės dangos stogams montavimas

Bituminės dangos stogams montavimas priklauso nuo to, kokio tipo gaminį pasirinksite. Įprasta bituminė danga yra kaitinama atvira liepsna, o kai pradeda tirpti, ji prilydoma prie kieto paviršiaus. Visgi yra ir naujesnių bituminės dangos stogams variantų, kurie montavimą daro dar paprastesnį ir patogesnį. Vienas pavyzdžių – savaime prilimpanti danga, kurią pritvirtinsite tiesiog nuplėšę plėvelę ir voleliu prilyginę prie paruošto paviršiaus. Jei norite, kad stogo paviršius būtų itin tvirtas, stiprus ir apsaugotų nuo neigiamo aplinkos poveikio, galite klijuoti ir kelis bituminės dangos stogams sluoksnius vieną ant kito. Tik įsidėmėkite, kad keletą sluoksnių rekomenduojama klijuoti vienu metu, nes tai darant ant senos dangos, gali būti susikaupusi drėgmė, todėl padengimas bus neefektyvus.

Kaip pasirinkti?

Jei pasirinksite tinkamai jūsų stogui pritaikytą bituminę dangą, ji gali tarnauti ir 15, ir 30 metų. Geriausia, jei prieš įsigydami gaminį pasidomėsite jo tiekėju, prekės tipu, montavimu ir panaudojimo galimybėmis. Taip pat vertėtų pasikonsultuoti su pardavėju ar atstovu, kuris galės išklausyti jūsų poreikių ir atrinkti tinkamiausius bituminės dangos stogams variantus bei reikiamus kiekius.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: