Ką reikėtų žinoti, kai reikalingas skolos išieškojimas?


Kategorijos:

Temos:

Skolos išieškojimas Lietuvoje yra legali paslauga, kuri yra teikiama antstolių biurų. Dažniausiai dėl tokių problemų kreipiasi verslininkai, kurių klientai vengia atsiskaityti už prekes ar paslaugas, taip pat negrąžina kreditų. Visais tokiais atvejais, kai su skolininku nepavyksta susitarti patiems, galite kreiptis pagalbos į skolų išieškotojus.

Kaip vyksta išieškojimas?

Skolų išieškojimas vykdomas pagal visus Lietuvoje galiojančius teisės aktus. Pirmiausia, skolą perėmęs antstolis bando susisiekti su skolininku ir jam praneša, kad jo skolą šiuo metu administruoja antstolių biuras. Skolininkui nurodomas laikas, per kurį jis turėtų grąžinti skolą. Jam to nepadarius, kreipiamasi į teismą, kur galiausiai skola įrodoma ir teismas nusprendžia, jog galima skolą išieškoti. Tokiu atveju antstolis gali areštuoti skolininko sąskaitas, kad sugrąžintų skolą arba išieškoti skolą per kitą turtą ar gaunamas žmogaus pajamas.

Iš ko galima išieškoti skolą?

Dažniausiai pasitaiko, kad skolos išieškojimas reikalingas verslo sferoje, kai vienas juridinis asmuo nepadengė įsipareigojimų kitam. Tačiau iš tiesų atvejų gali būti daug ir įvairių. Pavyzdžiui, kai neapmokama už paslaugas, kai negrąžinamas kreditas, kai nemokamas atlyginimas ir pan. Taip pat naudinga žinoti, kad skolą galima išieškoti ne tik iš juridinio, bet ir iš fizinio asmens. Svarbiausia, kad būtų visi reikalingi įrodymai apie skolą.

Kaip įrodyti skolą?

Skolų išieškojimas pradedamas tik tuomet, kai galima įrodyti skolininko įsipareigojimus. Tai reiškia, kad prieš kreipiantis į išieškotojus, reikėtų surinkti visus duomenis apie skolą. Pirmiausia, tai yra visi svarbūs dokumentai, tokie kaip sutartys, sąskaitos. Taip pat ir susirašinėjimai, kurie irgi gali būti vertinami kaip įrodymai. Dėl skolų administravimo perdavimo galima kreiptis netgi internetu. Radus patikimus išieškotojus galite užpildyti užklausą pateikiant visus dokumentus iš anksto. Tuomet gausite atsakymą, ar Jūsų skolą galima išieškoti.

Ar galima skolą parduoti?

Kai vykdomas skolos išieškojimas, galutinis atsiskaitymas vis tiek įvyksta su tuo, kam yra skolingas žmogus ar įmonė. Tačiau galimas ir kitas būdas susigrąžinti skolą. Tai yra skolos pardavimas. Jeigu nenorite gaišti laiko ir norite pinigus atgauti greičiau, skolą galite tiesiog parduoti. Tuomet skolų administravimas perduodamas išieškotojui, kuris galiausiai ir susigrąžina skolą, prieš tai ją iš Jūsų nupirkęs.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: