Kai reikalinga kapų renovacija

Ne visuomet yra galimybių nuolat lankyti ir prižiūrėti kapus. Ilgą laiką be priežiūros likusi kapavietė nyksta, kapavietės apvadas trūkinėja, o paminklas ima samanoti, nusitrina kažkada iškaltos raidės. Seniems ar neprižiūrimiems kapams atnaujinti reikalinga kapų renovacija. Tokia paslauga Lietuvoje teikiama profesionalių kapų prižiūrėtojų, kurie gali ne tik atnaujinti kapavietę, bet ir visiškai pakeisti jos dizainą.

Kada reikia renovuoti?

Lietuvoje pagal nusistovėjusias tradicijas paminklas ant kapavietės statomas praėjus metams po laidotuvių. Dažniausiai tuomet čia stovintis medinis kryželis pakeičiamas paminklu ir suformuojama kapavietė. Tačiau po kurio laiko kapavietę reikia atnaujinti. Pavyzdžiui, jeigu ilgus metus ant kapų atvažiuojate retai ir nepavyksta nuolat prižiūrėti kapavietės. Tokiu atveju kapavietė greičiau keičia savo formą ir paminklas ilgainiui gali taip pat apgriūti.

Tačiau daug dažniau kapų renovacija reikalinga tuomet, kai žmonės nori atnaujinti jau senus kapus, kuriuos prižiūrėję giminaičiai gal jau ir patys paliko šį pasaulį. Senų kapų atnaujinimui arba kelių kapaviečių sujungimui į vieną užsakoma kapų renovacija. Tam reikia ieškoti profesionalų, kurie užsiima šia paslauga ir gali padėti priimti geriausius sprendimus.

Kokius sprendimus rinktis?

Renovacija nėra įprastas kapų tvarkymas, todėl pirmiausia reikia kreiptis į tokią paslaugą teikiančius žmones. Iš  anksto apgalvokite biudžetą, kurį galite skirti šios paslaugos užsakymui. Dažniausiai kapų renovacija  kainuoja daug brangiau nei įprastas paminklo užsakymas, kadangi reikalingi ir atnaujinimo darbai bei papildomos medžiagos. Paslaugų teikėjus informuokite apie savo planuojamą biudžetą ir jie pagal tai parinks paslaugas, kurias gali pasiūlyti.

Labai dažnai pasitaiko, kad atnaujinant senas kapavietes reikia per naujo suformuoti kapavietės ribas, taip pat pastatyti naują paminklą. Kartais priimamas sprendimas, kai reikia atnaujinti šalia esančius šeimos kapus, kad visus paminklai  būtų apjungiami į vieną, taip sukuriant vientisą kapavietę.

Kaip prižiūrėti po renovacijos?

Taip pat labai svarbu iš anksto galvoti, kaip kapavietė bus prižiūrima ir lankoma vėliau kai kapų renovacija jau atlikta. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate toli ir dažnai negalite lankyti kapų, renovuojant kapavietę,reikėtų rinktis sprendimus, kurie užtikrins, kad kapavietei nereikės daug priežiūros. Vienas populiariausių sprendimų tokiems atvejams – kapų dengimas granito plokštėmis. Tokie kapai nebereikalauja nuolatinio tvarkymo ir ravėjimo, o reguliarią granito priežiūra, jeigu gyvenate toli, galima patikėti profesionaliems kapų tvarkytojams. Jie kartas nuo karto atvyks, nuplauks kapą ir nuvalys kai to reikės. Taip sutvarkyta kapavietė ilgus metus atrodys tvarkinga ir nereikalaus atnaujinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.