Kaip elgtis, kai šuo pradeda neėsti arba yra labai nejudrus?


Kategorijos:

Temos:

šuo serga
Photo by Ave Calvar Martinez on Pexels.com

Tos liūdnos akys ir ant žemės padėta galvelė mus varo į neviltį. Žinome, kad jam skauda, bet apie tai jis negali nei pasakyti, nei parodyti. Kur skauda? Kas negerai, mažyli? Ką galėčiau padaryti, kad pasijusm geriau? Širdis plyšta matant tokį bejėgį šunelį, kuris atsisako ėsti ir guli visą dieną kamputyje, retkarčiais pakeldamas galvytę. Žmogus pasako, kas jam skauda, o šuo negali… Ką daryti, kai pastebite, jog jūsų augintinis tapo labai nejudrus ir atsisako ėsti? Kreiptis į veterinarijos gydytoją ir nedelsiant. Žmogus gali nuvažiuoti į vaistinę ir nusipirkti tablečių, o šuniui tokie metodai netinka.

 1. Priežastys, dėl kurių šuo gali neėsti arba būti nejudrus

Kai šuo pradeda neėsti arba tampa nejudrus, tai gali reikšti daugybę skirtingų priežasčių. Kai kurios iš jų:

a) Skausmas. Skausmas dėl traumos ar lėtinės būklės gali sukelti šuns apetito praradimą arba nejudrumą.

b) Infekcijos. Bakterijų, virusų ar grybelių infekcijos gali sukelti šunies silpnumą ir apetito praradimą.

c) Parazitai. Vidiniai ar išoriniai parazitai, tokie kaip kirminai ar erkių perduodamos ligos, gali turėti įtakos šunies energijos lygiui ir apetitui.

d) Suaugusių šunų dantų ir burnos problemos. Uždegiminės burnos ligos, dantų akmenys ar periodontitas gali sukelti skausmą ir apatiją.

e) Širdies ir kraujagyslių sistemos problemos. Širdies nepakankamumas ar kiti kraujotakos sutrikimai gali sukelti šunies nejudrumą ir apetito praradimą.

f) Virškinimo sistemos problemos. Šunys, sergantys virškinimo trakto sutrikimais, gali prarasti apetitą ir energiją.

g) Vėžys. Vėžys būdingas ir šunims. Apetito praradimas ir nejudrumas yra vieni iš šios baisios ligos simptomų.

 1. Kaip elgtis, kai šuo neėsta arba yra nejudrus
 1. Stebėkite šunį. Pirmasis žingsnis yra stebėti savo augintinį, kad galėtumėte suprasti, ar simptomai yra laikini ar ilgalaikiai. Taip pat verta pastebėti bet kokius papildomus simptomus, kurie gali padėti nustatyti galimą problemą.
 2. Pabandykite pakeisti maistą. Kartais šunys gali prarasti apetitą dėl nusibodusio ar per dažnai kartojamo maisto. Pabandykite pakeisti šunies ėdalą įvairesniu, galbūt minkštesniu maistu arba kreipkitės į gydytoją, kad pasitartumėte dėl tinkamo maisto.
 3. Vanduo, Vanduo yra labai svarbus augintiniui, ypač jei jis neėda. Pateikite šunui pakankamai švaraus vandens, o jei reikia, kreipkitės į gydytoją dėl intraveninio skysčių papildymo.
 4. Skatinkite judėjimą. Jei šuo yra nejudrus, pabandykite jį paskatinti švelniais žaidimais ar pasivaikščiojimais. Tačiau būkite atsargūs ir nepersistenkite, kad nesukeltumėte dar didesnio skausmo ar diskomforto.
 5. Kreipkitės į veterinarijos gydytoją iš Drvet.lt klinikos. Jei simptomai trunka ilgiau nei 24 valandas arba jie pablogėja, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Svarbu nedelsiant diagnozuoti ir gydyti galimą ligą, kad šunis greičiau atsigautų.
 6. Laikykitės gydytojo rekomendacijų: Kai veterinarijos gydytojas nustato problemos priežastį, svarbu laikytis visų nurodymų ir rekomendacijų. Gali būti reikalingi vaistai, specialus maistas, papildomi tyrimai ar netgi operacija. Svarbu stebėti šunies būklę ir pranešti gydytojui apie bet kokius pokyčius.

Šunų neėdimas ar nejudrumas gali sukelti nerimą šeimininkams, tačiau svarbu likti ramiems, nepulti į paniką ir imtis veiksmų, kad padėtumėte augintiniui atsigauti. Bijote jūs, bijo ir jūsų augintinis. Nekelkite jam papildomo streso. Stebėkite savo šunį, pabandykite pakeisti maistą, duokite vandens, išveskite pasivaikščioti ir kreipkitės į veterinarijos gydytoją, jei simptomai nepraeina ar pablogėja. Laikydamiesi šių patarimų, galite padėti savo augintiniui grįžti į sveiką ir energingą gyvenimą

 1. Prevencija ir sveikatos priežiūra

Nors ne visada galima išvengti šunų neėdimo ar nejudrumo, yra keletas būdų, kaip galime sumažinti riziką ir palaikyti augintinio sveikatą:

 • Reguliarūs vizitai pas vetrinarą. Kartu su šunimi apsilankykite pas veterinarijos gydytoją bent kartą per metus sveikatos patikrinimui ir skiepams. Tai padės anksti nustatyti ir gydyti galimas problemas.
 • Subalansuota mityba. Duokite savo šuniui kokybiško, subalansuoto maisto, kuris aprūpintų jo organizmą visais būtiniausiais maistiniais elementais. Konsultuokitės su veterinarijos gydytoju dėl tinkamo šunies maisto ir galimų papildų.
 • Fizinis aktyvumas. Užtikrinkite, kad jūsų šuo reguliariai judėtų ir žaistų, kad išlaikytų gerą raumenų tonusą, sąnarių lankstumą ir sveiką svorį. Fizinis aktyvumas taip pat padeda sumažinti stresą ir palaikyti gerą šunies nuotaiką.
 • Svorio kontrolė. Stenkites išlaikyti optimalų šuns svorį, kad sumažintumėte riziką susirgti širdies, sąnarių ir kitomis ligomis, kurios gali sukelti nejudrumą ar apetito praradimą.
 • Parazitų kontrolė. Reguliariai tikrinkite šunį dėl parazitų ir naudokite profilaktines priemones prieš kirminus, erkes ir blusas.
 • Higiena ir priežiūra. Tinkamai rūpinkitės šunies kailiu, dantimis ir nagais, kad išvengtumėte odos, burnos ir nagų problemų, kurios gali sukelti skausmą ir apetito praradimą.

Visada pasitarkite su veterinarais. Šuns organizmas veikia kiek kitaip negu mūsų, nepaisant panašumų. Tai keturkojis plėšrus gyvūnas, todėl būtina gerai išmanyti visą anatomiją ir fiziologiją, kad galėtumėte padėti savo augintiniui. Bet profesionalo konsultacijos neapsieisite, tad priosiminkite klinikos Drvet kontaktus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: