Kaip pasirinkti padangas pagal automobilio modelį


Kategorijos:

Temos:

Artėjant padangų keitimo iš vasarinių į žiemines laikotarpiui, dalis vairuotojų bus priversti pasirūpinti ne tik pačiu keitimo procesu, bet ir naujų padangų paieška ir įsigijimu. Ir nors šių gaminių pasiūla yra itin didelė, tačiau ne visada būna lengva išsirinkti patį tinkamiausią variantą net ir žinant pakankamai daug apie pačias padangas ir jų techninius duomenis. O tiems, kas pirmą kartą susiduria su šia užduotimi, ji gali atrodyti tiesiog neįmanoma. Visgi, jei tinkamai įsigilinti į šį procesą, tai jis neatrodys toks sudėtingas.

Renkantis tinkamas padangas svarbu žinoti kelis esminius parametrus. Pirmiausia tai jų suskirstymą pagal sezonus į vasarines, žiemines ir universalias arba tinkamos naudoti visus metus. Nors pastarosios padangos leidžia sutaupyti keičiant jas kas sezoną, o ir mūsų šalies klimatui jos visai tinka, tačiau daugelis specialistų pataria rinktis padangas pagal metų laiką. Sekantis žingsnis yra padangos dydis, o tiksliau try rodikliai, kuriuos galima rasti ant kiekvieno gaminio, kurie nurodo jų aukštį, plotį ir skersmenį. Žymėjimas dažniausiai atrodo taip: AAA/BB RCC. AAA – tai milimetrais nurodomas padangos plotis, BB – procentinė išraiška nurodomas padangos aukščio ir pločio santykis. Skaičiai „CC“ žymi padangos skersmenį coliais. Lengvieji automobiliai dažniausiai pasidabina R15-R19 dydžio padangomis, o visureigiai ir kitos didesnių gabaritų transporto priemonės atitinkamai R20 ir didesniais gaminiais.

Jei dėl kažkokios priežasties neatsimenate kokias padangas naudojate, arba norite išbandyti šiek tiek kitokį variantą, tai vienas paprasčiausių būdų yra atlikti paiešką naudojant turimo automobilio modelį. Daugelis žinomų gamintojų, tokių kaip Merceces, Opell, Audi ir kt., jau kurį laiką savo automobilių instrukcijose nurodo rekomenduojamas padangas, atsižvelgiant į aukščiau aprašytus parametrus. Taigi, renkantis naujas padangas pakanka tiesiog žinoti savo automobilio modelį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: