Kodėl verta pirkti reguliuojamo aukščio stalą?
Ergonomiški baldai yra žinomi jau seniai, tačiau labai ilgą laiką tokio tipo baldai buvo taikomi augantiems vaikams ar paaugliams. Augantys stalai ar lovos yra tikriausiai pas daugelį vaikų kambariuose. Tačiau visa tai buvo žiūrima labiau iš praktiškumo pusės, kadangi vaikai labai greitai auga.
Šiandien tokie baldai vis labiau pažįstami iš kitos pusės, nejučia reguliuojamo aukščio stalai atsirado biuruose, darbo kambariuose. Ir čia priežastis – visai ne praktiškumas. Tai ką gi duoda tokie ergonomiški stalai, kad taip išaugo jų populiarumas?
Ne paslaptis, kad šiuolaikiniai žmonės labai mažai juda, daugelis dirbdami kėdėje praleidžia 8-10 valandų. Kai kurie vos keletą kartų padaro trumpas fiziologines ar kavos pertraukėles. Galima net pasijuokti, kad turintys žalingų įpročių juda kiek daugiau, tačiau nėra visa tai labai juokinga.
Taigi, reguliuojamo aukščio stalai tiek darbo vietoje, tiek darbo ar mokinio kambaryje yra labai naudingi sveikatai. Jie leidžia pakeisti darbo pozą neatsitraukiant nuo darbų, tiesiog užtenka iš sėdimos padėties pakeisti į stovimą. Yra įrodyta, kad toks pozos pakeitimas turi įtakos ne tik fiziniam kūnui, tačiau ir emocinei žmogaus būsenai. Pasikeičia kraujotaka, kvėpavimas suaktyvėja smegenų veikla, todėl padidėja koncentracija ir darbingumas.
Ne veltui tokie stalai vis plačiau pakeičia įprastus stalus darbo vietose arba yra kuriamos atskiros erdvės, norintiems pakeisti savo poziciją ar aplinką. Nuolatinis sėdimas darbas turi labai didelių žmogaus sveikatai, nugarai ir raumenims, todėl neretai žmogus po kelių valandų tampa mieguistas. Krenta jo darbingumas, koncentracija, atsiranda apatija ir žmogus tiesiog ima laukti darbo pabaigos.
Dėl šios priežasties neretai biuruose galima pamatyti ne tik „augančius“ darbo stalus, tačiau ir baro tipo stalus valgymo bei poilsio zonoje.