Kondicionieriai namams – kaip jais naudotis tinkamai? 


Kategorijos:

,

Temos:

Oro kondicionieriai šiandien yra tiesiog nepakeičiami siekiant patalpose palaikyti norimą temperatūrą, šiltuoju metų laiku – vėsinti orą, padėti išvengti prakaitavimo, o šaltuoju – reguliuoti šilumos kiekį, sukurti komfortišką buvimui aplinką. Kaip ir žmogui, taip ir pačiai patalpai kondicionieriai namuose teikia daug privalumų: leidžia palaikyti oro kokybę, šalinti drėgmės perteklių bei išvengti jos sukeliamų problemų (pavyzdžiui – pelėsio susidarymo). Tačiau pasirinkus tinkamą kondicionierių ne mažiau svarbia tampa ir tinkama jo priežiūra bei žinojimas, kaip juo naudotis, kad privalumai nevirstų nemalonumais. Vėdinimo ekspertai

Kondicionieriai namams ir jų temperatūros reguliavimas 

Kondicionierių įrengimas patalpose pasižymi keletu kriterijų, į kuriuos atkreipti dėmesį yra ypatingai svarbu. Visų pirma, oro kondicionierius namuose turėtų būti sumontuotas taip, kad jo pučiama oro srovė nebūtų tiesiogiai nukreipta į patalpoje esančius žmones. Net ir esant karštoms oro sąlygoms, reikėtų vengti buvimo itin arti kondicionieriaus, kadangi dideli temperatūros skirtumai judant tarp lauko ir patalpų gali tapti peršalimo ar odos išsausėjimo priežastimi. Rekomenduojamas temperatūrų skirtumas tarp lauko ir vidaus patalpų turėtų būti ne didesnis nei 8 laipsniai. 

Tinkamos kondicionierių priežiūros svarba 

Netinkamai namuose naudojami kondicionieriai gali tapti ir rimtesnių sutrikimų priežastimi – trūkstant priežiūros, juose gali kauptis įvairūs mikroorganizmai, galintys sukelti nepageidaujamas alergines reakcijas. Oro kondicionieriai namams turi būti profilaktiškai tikrinami, esant poreikiui turi būti išvalomi, o jų filtrai – keičiami. Kadangi jie traukia orą iš lauko, kondicionieriaus filtruose neretai kaupiasi nešvarumai ir bakterijos, kurie, patekę į patalpą, gali tapti sveikatos sutrikimų priežastimi. Būtent todėl rekomenduojama atkreipti dėmesį ne tik į išorinius kondicionieriaus veikimo rodiklius (veikimo garsus, oro kokybę), tačiau ir mažiau matomus (pavyzdžiui, švaros). 

Patarimai naudojant kondicionierių namuose

Tinkamai pasirinktas kondicionierius namams funkcionuoja suteikdamas gausybę privalumų. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad asmeniniai veiksniai taip pat turi įtakos savijautai esant kondicionuojamoje patalpoje. Rekomenduojama atvėsinti ir pravėdinti patalpas iš anksto, prieš jose būnant (tam gali pasitarnauti kondicionieriai su nuotolinėmis valdymo sistemomis). Jeigu būti kondicionuojamoje patalpoje tampa vėsu, patariama nuo šaltos oro srovės pasisaugoti pasirinkus poziciją, kurioje šaltas oras jūsų tiesiogiai nepasiekia. Taip pat, net ir naudojant kondicionierių, patartina reguliariai vėdinti patalpas natūraliu būdu, atvėrus langą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: