Kuo skiriasi avies, alpakos ir kašmyro vilna?


Kategorijos:

Temos:

vilna

Vilnos gaminiai vertinami dėl savo natūralumo ir išskirtinių savybių. Alpakos, avies ar kašmyro vilna yra puiki medžiaga drabužių, pledų ir namų aksesuarų gamybai. Vis dėlto, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad vilna nelygi vilnai ir skirtingos vilnos rūšys rekomenduojamos skirtingiems pirkėjų poreikiams.

Avies vilna

Avies vilna yra viena populiariausių Lietuvoje. Iš jos galima gaminti drabužius, patalynę, pledus, užklotus ir kitus kasdien naudojamus gaminius. Tai minkštas ir šiltas audinys, kuris efektyviai sulaiko šilumą. Avies vilna yra populiari visame pasaulyje, tai nebrangi vilnos rūšis, puikiai tinkanti drabužių gamybai. Vilnoniai drabužiai yra neteplūs, beveik nesiglamžo. Be to, manoma, kad natūralus vilnos pluoštas atlieka masažinę odos funkciją, todėl gerina kraujotaką, padeda organizmui stiprėti, pagreitina atstatomuosius procesus. Tiesa, avies vilna gali dirginti ir ne visuomet tinka jautrios odos žmonėms. Avis yra kerpama kelis kartus per metus ir per šį laiką gali užauginti apie 6 kg vilnos.

Alpakos vilna

Alpakos vilna laikoma prabangos preke. Ši vilna yra gerokai minkštesnė ir švelnesnė už avies vilną. Drabužiai iš alpakų vilnos yra šilti ir švelnūs. Ši vilna padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą, todėl žiemos metu apsaugo nuo šalčio, o vasarą neleidžia kūnui prakaituoti. Lyginant su avies vilna, alpakos audinys šilumą išlaiko kur kas geriau, be to, kadangi šios vilnos sudėtyje nėra lanolino, alpakų vilnos drabužiai nedirgina odos, puikiai tinka alergiškiems žmonėms ir kūdikiams. Alpakos vilna yra brangesnė už avies vilną, tačiau jos gaminiai pasižymi minkštumu ir švelnumu. Drabužiai beveik nesiglamžo, yra lengvai prižiūrimi ir valomi. Alpakų vilna kerpama tik kartą per kelis metus, siekiant užtikrinti, kad alpakai būtų suteikta tinkama apsauga nuo atšiaurių oro sąlygų. Apkirpus vieną alpaką, išgaunama apie 3,5 kg vilnos.

Kašmyro vilna

Tai viena prabangiausių vilnos rūšių, vertinama visame pasaulyje. Išskirtinis šios vilnos bruožas – cilindro formos plaukelis, kuris turi švelnų, šilką primenantį blizgesį. Tai labai lengvas ir šiltas audinys. Kašmyro ožkų plaukas, priešingai nei avių ar alpakų vilna, yra ne kerpamas, o labai atsargiai ir švelniai iššukuojamas, todėl iš vienos ožkos išgaunama vos 100–200 g gamybai tinkamos žaliavos.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: