Papuošalų nešiojimo etiketas: ką svarbu žinoti?


Kategorijos:

Temos:

Papuošalai – geriausi moterų, o kartais net vyrų, draugai. Bet kai kalba pasisuka apie jų pasirinkimą ir nešiojimą, reikėtų žinoti, kad yra keletas nerašytų taisyklių, kurių derėtų laikytis kiekvienam. Pavyzdžiui, jeigu nesate tikri, ar nenešiojate per daug papuošalų – visada rinkitės minimumą. Jeigu turite laikrodį, papildomai nesidėkite jokių apyrankių. Segėkite vieną porą auskarų, nešiokite vieną žiedą ir paprastą kaklo grandinėlę. Jeigu vienu metu nešiojate daugiau papuošalų, tikėtina, kad kai kuriomis aplinkybėmis (pavyzdžiui, dirbdami biure) atrodysite neskoningai.

Kas yra papuošalų nešiojimo etiketas?

Tai klausimas, kurį užduoda daugelis žmonių, kai reikia susiruošti kokiais nors ypatingai progai, pavyzdžiui, vestuvėms ar svarbiems vakarėliams. Papuošalų etiketas – tai geros manieros ir skoningas stilius.

Kodėl papuošalų etiketas toks svarbus?

Kai kuriems žmonėms gal ir atrodo, kad galima nešioti kiek tik norisi papuošalų. Taip, laisvalaikiu galbūt, bet kai kalbama apie svarbias progas, verčiau jau laikytis gero juvelyrinio etiketo ir taip apsisaugoti nuo nepageidaujamos gėdos ir persmelktų kitų žmonių žvilgsnių. Juk su laisvalaikio rūbais (džinsais ir marškinėliais) kartu nesirišame kaklaraiščių. Kaip ir aprangos, taip ir papuošalų derinimas yra labai svarbu.

Papuošalų nešiojimo etiketas svarbiuose renginiuose

  • Įsitikinkite, kad jūsų turimi papuošalai yra geros būklės. Jiems neturi trūkti akmenukų, jie negali būti sulūžę ar susikraipę. Prieš eidami į šventę, nuvalykite papuošalus. Jei rinksitės padirbinius, įsitikinkite, kad jie atrodo, kaip tikri. Nesirinkite neaiškios bižuterijos, nes dažniausiai ji atrodo pigiai ir neskoningai. Jeigu ieškote naujų juvelyrinių dirbinių, rinkitės gerą vardą turinčias papuošalų parduotuves, pavyzdžiui, fashiongold.lt.
  • Nesiskolinkite papuošalų iš savo draugų ir šeimos narių. Nebent esate visiškai tikri, kad grąžinsite juos tokios pačios būklės, kokios pasiskolinote.
  • Nenešiokite tokių papuošalų, kurie gali užgožti vakarėlio šeimininkę, garbės viešnią ar vakaro kaltininkę.
  • Venkite tokių papuošalų, kurie gali būti laikomi prieštaringi ar įžeidžiantys. Tai apima religinius simbolius ir net politinę nuomonę. Verčiau jau rinktis neutralius papuošalus, kurie neturi jokios ypatingos simbolikos.
  • Renginio metu galite pagirti kitus žmones dėl jų pasirinktų papuošalų, bet šiukštu neklauskite jų kainos. Tai labai nemandagu.
  • Kalbėdami su kitais – nelieskite ir nežaiskite su savo papuošalais. Tai tiesiog baisus socialinis etiketas. Tai ne tik blaško dėmesį, bet ir leidžia suprasti, kad jums nuobodu klausytis kitų žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: