Saulės elektrinės ant namo stogo


Kategorijos:

,

Temos:

Vienos efektyviausių elektros gamintojų yra saulės elektrinės. Saulės energija yra vadinama spinduliavimo energija (šviesos ar karščio), kurią skleidžia mūsų didi saulė. Gera žinia, kad saulės šviesos energija gali būti naudojama šilumos ir elektros energijos gamybai. Visų pirma saulės spindulinė energija yra paverčiama į šilumos energiją saulės kolektoriuose, o elektros energija gaunama tiesiogiai iš saulės šviesos. Taigi tikrai yra realu turėti saulės elektrinę ant savo namo stogo.

Saulės energiją mes galime naudoti tiek patalpų, tiek ir vandens šildymui (šilumos ir elektros energijos gamyba). T.y. viskas Jūsų buitinių poreikių tenkinimui. Svarbu žinoti, kad saulės elektrinės veikia autonomiškai arba jas prijungus prie tinklo. Jeigu pasirinksime pirmąjį atvejį, autonomišką veikimą, tai pagaminta elektra bus kaupiama akumuliatorinėse baterijose, kurios užtikrina, jog elektra bus tiekiama esant elektros energijos poreikiui. Antruoju atveju, kai elektrinės įrenginiai bus prijungti jau prie elektros tinklo, nebus reikalinga nei akumuliatorių baterija, nei akumuliatorių įkroviklis. Pagaminta elektros energija paprasčiausiai per keitiklį galės būti suvartojama savo reikmėms. Tuo tarpu nesuvartotas elektros energijos kiekis pateks į tinklą arba visa pagaminta elektros energija patiekiama į elektros tinklą.

Taigi viskas vyksta tikrai paprastai ir lengvai suprantamai. Turima ir dažniausiai ant namo stogo sumontuota saulės elektrinė veiks visą dieną. Tikrai nereikia pergyventi, kad Lietuvoje turime keturis metų laikus. Tiek žiemos metu, tiek ir lietingu oru, ar kai saulė nešviečia itin ryškiai, saulės elektrinės vis tiek veikia. Tik deja žiemos sezonu gali pagaminti mažiau elektros energijos. Nesant saulei elektrinė neveikia, tad nakties metu elektra nesigamina. Bet tikrai nepergyvenkite, kad vakarus teks leisti tamsoje ar neturėti karšto vandens. Ne, ne, ne. Energija yra gaminama visą dieną. Procesų metu atsiranda jos perteklius. Energija yra tiekiama į tinklą tam, kad vakare ir būtų sunaudojamas jos perteklius.

Jeigu abejojate, ar bus galimybė įsirengti saulės elektrinę ant namo stogo, būtinai pasitarkite su specialistais. Yra variantai ją įsirengti ant sienos ar ant žemės. Išduosim paslaptį – pastaruoju metodu statant yra gaunamas didesnis efektyvumas nei elektrinę įrenginėjant ant sienos.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: