Sienų apdaila – kaip galima papuošti savo interjerą?

siena

Įrenginėdami namus ir galvodami apie jų interjerą, būname kaip niekada atidūs ir reiklūs. Ir tai visiškai natūralu – juk šiuose namuose praleisime ne vienerius metus, todėl svarbu, kad viskas atitiktų mūsų skonį ir poreikius. Ypatingas dėmesys skiriamas apdailos sprendimams. Juk baldus ar tam tikras detales galime nesudėtingai pakeisti, o štai perdažyti sienas, iškloti grindis ar atnaujini erdvių išplanavimą – ilgas ir brangus procesas.

Vienas pagrindinių darbų, kuris nustato toną visai erdvei –  sienų apdaila. Nuo jų priklausys kiti apdailos ir interjero dizaino sprendimai, sienų apdaila atspindi namų stilių, spalvas, nuotaiką ir atmosferą. Jei įrenginėjate ar ketinate remontuoti namus, gali kilti ne viena idėja, kaip galėtų atrodyti jūsų sienų apdaila. Kad pasirinkti būtų paprasčiau, dalinamės pagrindiniais jos tipais.

Sienų dažymas

Tai vienas populiariausių ir dažniausių sprendimų sienų apdailai. Jis išsiskiria patraukliu kainos ir kokybės santykiu, galite rinktis iš norimų spalvų arba sienas nudažyti skirtingomis, o esant poreikiu jas perdažyti. Sienų apdailą dažais nesudėtinga atnaujinti, tai ne toks ilgalaikis sprendimas kaip kiti apdailos tipai. Sienų dažymas netiks, jeigu įrenginėjate patalpas su nelygiomis, įtrūkinėjusiomis sienomis – dažai gali išryškinti šiuos trūkumus.

Tapetai

Tapetai leidžia daug neinvestuojant įgyvendinti netradicinius sprendimus. Jie gali būti su raštais, skirtingų spalvų, grublėti, 3D ir pan. Itin populiaru tapetais padengti vieną pagrindinę sieną ir taip paryškinti jos akcentus. Visgi svarbu žinoti, kad tapetams reikalinga ypatinga priežiūra – turite saugoti, kad jų neįdrėkstumėte, nesupurvintumėte ar kitaip nepažeistumėte paviršiaus.

Sienų dekoras

Jei jus domina įmantresnė sienų apdaila, galite rinktis daugybę kitų jos dekoro sprendimų. Paprastai šie sprendimai kainuoja daugiau, tačiau yra originalūs, patvarūs ir suteikia namams išskirtinumo. Tai gali būti medžio apdaila, mozaikos, specialus glaistas, kuriuo sukuriamos įvairios formos. Taip pat naudojami tokie elementai kaip 3D plokštės, dekoruotas stiklas, akmuo, įvairūs audiniai ir pan. Tik nepamirškite, kad investavę į tokio dizaino sukūrimą ir norėdami jį pakeisti, turėsite vėl išleisti nemažą pinigų sumą. Taigi, verčiau rinkitės sprendimus, kurie greitai neatsibos ir derės prie visų numatytų interjero detalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.