Yoast SEO įskiepio reikalavimai tekstams
Kalbantis su kai kuriais klientais, kurie yra itin susirūpinę savo puslapio SEO ir tekstų kokybe, dažnai kalba pakrypsta apie vieną dažniausiai naudojamų SEO įskiepių Yoast. Bėda ta, kad šis įskiepis yra skirtas anglakalbei rinkai ir kartais lietuviški tekstai nėra tinkami. Bet esmę galima suprasti.
Yoast turi tam tikrą taisyklių rinkinį, kuris nusako, ar tekstas yra pakankamai geras. Pastebėkite, jei atitinkate daugumą reikalavimų, viršutinėje juostoje atsiranda žalias rutuliukas, o jei ne – raudonas, signalizuojantis, kad reikia kažką pakeisti.
Įdomu tai, kad SEO optimizacija tampa aktuali ne tik verslo svetainėms, bet ir pramogų industrijai. Pavyzdžiui, Starda kazino siekia užtikrinti, kad jų svetainės turinys būtų lengvai randamas paieškos sistemose, todėl jie taip pat naudoja įvairius SEO įrankius ir metodikas, siekdami pagerinti savo svetainės matomumą ir patrauklumą vartotojams.
Kokie tie Yoast reikalavimai?
Sakinio ilgis. Normalu, kad sakinys būtų iki 20 žodžių ilgio. Vargas mokslininkams! Jie neturi jokių šansų patenkinti šiuosreikalavimus 😉. Beje, ilgesnių nei 20 žodžių sakinių kiekis teste neturėtų viršyti 25 proc. Tai reiškia, kad tik vienas iš 4 sakinių gali būti ilgesnis, nei 20 žodžių.
Paragrafo ilgis. Paragrafai turi būti ne ilgesni, kaip 150 žodžių.
Teksto ilgis. Tekstas turi būti ne mažesnis, nei 300 žodžių. Labai iš piršto laužtas reikalavimas. Raštvedyboje mašinraštis yra 250 žodžių, tad šis 300 skaičius nelabai turi realaus pagrindo.
Antraštė. Tekste reikia panaudoti bent vieną antraštę, kuri išskiriama ne pajuodintu tekstu, o H1, H2 ar H3 atributais.
Tarpai tarp antraščių. Yoast mano, kad optimalus tarpas tarp dviejų antraščių yra 300 žodžių.
Raktinis žodis antraštėje. Galima straipsniui priskirti vieną ar kelis raktinius žodžius. Raktinis žodis turi būti ir antraštėje. Jei jo ten nėra – minusas.
Raktinis žodis puslapio adrese. Jei jau įvedate raktinį žodį, žiūrėkite, kad jis būtų minimas ir adrese. Nesvarbu, ar tas raktinis turi lietuviškų raidžių, Yoast supranta ir be jų.
Raktinis žodis pirmame paragrafe. Yoast pageidauja, kad raktinis žodis būtų paminėtas straipsnio pradžioje, tai yra pirmajame paragrafe.
Raktinis žodis su išeinančia nuoroda. Raudonai pažymėtas perspėjimas, jei raktinis žodis yra išeinančios nuorodos tekste. Tai dėl paskutinių Google reikalavimų vengti tikslių raktinių frazių.
Raktinis žodis naudojamas pirmą kartą. Keista, bet Yoast rūpinasi ir kad savo puslapyje nenaudotumėte to paties raktinio žodžio daugelyje savo puslapių.
MetaDescription. Nėra metadescription? Google robotai nuskaitys pirmą tekstą, o Yoast raudonas rutuliukas primins, kad kiekvienam puslapiui reikia MetaAprašymo, kuris dabar yra 220 simbolių su tarpais.
Vidinės nuorodos. Raudonai dega signalas tada, kai tekste nėra vidinių nuorodų. Visiškai nepagrįstas Yoast reikalavimas, nes paprastai daugelis WordPress dizaino temų turi susijusių straipsnių funkciją, kuri ir padaro tas vidines nuorodas po tekstu.
Raktažodžių tankis. Yoast mano, kad 2,5 proc. teksto gali sudaryti raktažodis. Jei šis procentas yra didesnis – perspėjimas. Įdomu tai, kad raktažodžių tankis jau kuris laikas laikomas atgyvena, nors logikos tame yra. Juk lietuvių kalbos mokytoja pastoviai taisydavo sakinius, kuriuose nuolatos kartodavosi tas pats veiksnys…
Raktažodis paveikslėlio ALT pavadinime. Google reikalauja visiems paveikslėliams normalaus ALT pavadinimo. Yoast reikalauja, kad jame būtų ir raktažodis. Nelabai pagrįstas reikalavimas, nes daug kur naudojamos asociatyvios iliustracijos. Jei paveikslėlyje pavaizduotos dvi rankos, tai kodėl turėtume ALT tekste rašyti „UAB steigimas“ ar „verslas“?
Išeinančių nuorodų kiekis. 400 žodžių tekste įdėjome 30 išeinančių nuorodų ir Yoast perspėjimo taip ir nesulaukėme. Pasirodo, tai normalu… Labai keista, bet iš vieno nedidelio puslapio neturėtų būti daugiau nei 10-20 išeinančių nuorodų…
MetaTitle tinkamo dydžio. Laikoma, kad normalus MetaTitle ilgis – 70 simbolių su tarpais. Jį viršijus Yoast pranešimas paraudonuos.
Ar jūsų tekstas atitinka visus šiuos kriterijus? Mūsų tikrai ne. Kai kurie SEO specialistai irgi pataria šiuo įskiepiu aklai nepasitikėti.
P.S. Šis straipsnis neatitinka kai kurių Yoast reikalavimų:
- Tarpas tarp antraščių turi būti didesnis nei 300 žodžių;
- Tikslinis raktažodis Yoast panaudotas daugiau nei leistina – 2,6 proc.
- Kažkodėl tikslinio raktinio nefiksuoja straipsnio pradžioje, nors jis yra pirmamame paragrafe…
- Nėra nė vienos vidinės nuorodos.
Ar tai reiškia, kad šis 570 žodžių tekstas yra nekokybiškas? 😉