Kaip parašyti gerą SEO straipsnį per valandą
Taip, teisingai, jūs patys galite jį parašyti. Nereikia čia didelių mokslų. Reikia tik valandos laiko. Šiame straipsnyje duosime konkrečius patarimus, kaip parašyti gerą SEO straipsnį. Užtruksite tik valandą. Ne daugiau…
Kaip rašyti SEO straipsnį apie tai, ko neišmanai…
Čia esminė dilema. Nes norint viską išmanyti neužteks gyvenimo domėtis. SEO straipsnis turi būti paviršutiniškas. Tai reiškia, kad jo tikslas nėra gilintis į tam tikras problemas, jas analizuoti ir ieškoti sprendimo būdų. Tai mokslinio darbo – referato, kursinio, diplominio tikslas. SEO straipsnis bus talpinamas tinklaraštyje, kurio niekas neskaito, arba apsidžiaugs radęs tokį „perliuką“, kaip šis straipsnis.
Esmė yra nepateikti daug naudingos informacijos, bet sudominti jos pasiieškoti internete. Dėl to SEO straipsniuose taip dažnai atrandame raginimus paieškoti Google tam tikrų frazių.
Raktažodžių paieška – 15 minučių
Pirmiausia susirašykite raktinius žodžius, kuriuos panaudosite straipsnyje. Naudokitės galva ir Google pasiūlymais. Jei rašote apie buhalterines paslaugas, tiesiog įveskite pora žodžių į paieškos laukelį ir stebėkite, kokius pasiūlymus duos Google. Išsirinkite pora ir juos susirašykite. Užtruksite 10 minučių ieškodami. Jums reikia bent 5 raktinių žodžių.
Informacijos paieška – 15 minučių
Iš karto galite atsiversti Delfi.lt ir Wikipedia.org puslapius, taip pat ir Quora.com ten įveskite savo raktinius ir pasižiūrėkite, kas ką rašo. Per 15 minučių tikrai surasite pora naudingų straipsnių ir permesite juos akimis. Visko skaityti tikrai nebūtina, nebent labai įdomu patiems. Per 15 minučių galima perskaityti 3 didelius straipsnius. To pakaks, kad galėtume papasakoti informaciją savais žodžiais.
Straipsnio rašymas – 30 minučių
Turite raktinius, šiek tiek pasidomėjote pasaulinėmis tendencijomis, dabar kibkite į darbą. Parašyti 300-500 žodžių tekstą galima per 20 minučių, tačiau taip rašo profesionalai. Jums reikės daugiau laiko ir pastangų. Per pusvalandį galite surašyti visai neblogą ir pusilgį straipsnį.
Straipsnio struktūra labai paprasta:
- Įžanga;
- Problemos konstatavimas ir jos aplinkybių paaiškinimas;
- Problemos sprendimo būdas;
- Apibendrinimas ir moralas.
Įterpkite tam tikro asmens citatą – atrodys solidžiai, kaip pranešimas spaudai. Net jei ir nežinote tikslaus žmogaus vardo. Pakaks paminėti, kad kažkuris darbuotojas sakė ar prasitarė…
Viskas, straipsnis gatavas. Ar jus labai skubina terminai? Ar įmanoma atidėti publikavimą rytojaus dienai? Jei taip, atidėkite. Kitą dieną tekstą dar kartai perskaitykite. Radote keletą vietų, kurios nepatinka? Pataisykite jas, pakeiskite keletą frazių. Tekstas visada yra gyvas, tad natūralu, kad kitą dieną nebūsite linkę naudoti tam tikrų žodžių konstrukcijų, kurias panaudojote vakar.
Nepamirškite formatavimo! Pastraipų pavadinimus ne pajuodinkite, o uždėkite antraštės stilių H2, H3 ar H4. H1 jau panaudotas publikuojant. Tai jūsų straipsnio pavadinimas. Naudokite sąrašus ir taškuotą grupavimą („bullet point“). Tai padeda skaitytojui lengviau suvokti tekstą. Jei neturite kaip patikrinti klaidų, pasinaudokite nemokamu įrankiu Rasyba.lt. Tai lietuviško teksto klaidų tikrinimas…
Jūsų straipsnis baigtas! Dabar galite jį publikuoti. Kur? Čia jau kita tema…
One comment